sucha karma dla psa

W jaki sposób i jak często karmić swojego psa? Dobór karmy dla psa

W jaki sposób i jak często karmić swojego psa? Dobór karmy dla psa

Liczba pokarmów, które powinno się zapewniać psu domowemu jest zależna od jego wieku i rasy. Dwukrotnie, lub trzykrotnie w ciągu dnia należy żywić szczeniaki. Jest to konieczne ze względu na to, iż małe psy w momencie rozwoju posiadają większe zapotrzebowanie na białko oraz mikroelementy zawarte w jedzeniu. przy czym posiadają nieduże żołądki. Pieski stare można karmić raptem raz dziennie, należy jednak zadbać o wartości odżywcze takiego posiłku. Odmiennie należy odżywiać czworonogi bardzo duże i wielkich ras. Potrzebują one co najmniej dwóch posiłków w czasie dnia.

Jak karmić pieska?

Powodem tak niskiej liczby posiłków, jakie należy serwować pieskowi, jest ich własny, odziedziczony po przodkach sposób żywienia. Czworonóg pochodzi od wilka. Te stworzenia polują w grupach, zabijając zwierzęta znacznie wyższe od nich. Trudnym byłoby zrobienie tego przez zaledwie jednego spośród nich. Wynikiem współpracy jest wielki pokarm, jakim potrafi najeść się cała grupa.

Każde polowanie znamionuje więc wielką ilość mięsa dla każdego osobnika. Stanowi ona zasoby odpowiednie aż do kolejnego polowania. Jednak termin następnej sposobności do pokarmu jest nieznaną. Właśnie dlatego wilki przymuszone były na przygotowanie systemu, który pozwoli im jeść nieregularnie, a jednocześnie obficie.
Psy mają właśnie ten sam mechanizm pożywiania. Instynktownie konsumują więc o dużo więcej, aniżeli potrzebują do pozbycia się uczucia głodu. Dlatego również można oglądać, iż domowe pieski spożywają całą, czy prawie pełną miskę karmy na raz. Mimowolnie wręcz pochłaniają tyle, ile tylko mogą, aby przygotować nadmiary. Wrodzony psi instynkt łowczy powoduje, iż te stworzenia często się przejadają. Należy zatem dostosować system jedzenia psa w taki sposób, aby zapobiec przekarmienia zwierzęcia i narażenia go na liczne choroby.

Jak często żywić psa?

Psom domowym zaleca się serwować pożywienie wyłącznie raz dziennie. W całości spełni to ich zapotrzebowanie na pokarm. Należy tymczasem postępować odmiennie jeżeli pupilem jest pies rasy olbrzymiej. Te stworzenia potrzebują rozłożenia posiłku na chociaż dwie części. Posiadają one duże organizmy, a więc zapotrzebowanie na elementy kaloryczne jest wielkie. Takie psiny nie posiadają jednak na tyle wielkich żołądków, aby były w stanie pomieścić potrzebne im wielkości jedzenia.

Jeśli chodzi o najbardziej odpowiednie żywienie psów olbrzymich, to najlepszym zabiegiem będzie podawanie im żywności suchej. Ważne jest tymczasem to, aby kupować specjalistyczną żywność przeznaczoną dla czworonogów tej rasy. Jest ona sformowana w taki sposób, by w jak najmniejszej liczbie żywności ujęte było możliwie jak najwięcej ważnych komponentów spożywczych. Powoduje to, iż czworonogi ras wielkich mogą być żywione rzadziej, przy czym nie obciążają układu żywieniowego zbyt dużą ilością pożywienia.