akcesoria dla psa

Ubranka dla psa – warto czy nie warto?

Ubranka dla psa – warto czy nie warto?

Jedni właściciele psów za nimi przepadają, inni nie wyobrażają sobie, aby móc zakupić to dla swojego psa – mowa o ubrankach dla psów. Ubranka dla psów są dziś bardzo modne i popularne. Można je zakupić bez najmniejszego problemu zarówno w sklepach zoologicznych stacjonarnych, jak i na różnorodnych portalach aukcyjnych. Co mamy do wyboru i czy warto „ubierać” psy?

Jaki mamy wybór?

Wybór ubrań dla zwierząt jest naprawdę bardzo duży. Można wybierać spośród różnych rodzajów, fasonów oraz materiałów. Bez problemu można zakupić płaszczyki dla psów, sweterki, bluzy z kapturem, kurtki, czapeczki.

Dla jednych właścicieli psów ubranka dla psów są gadżetem, jednak, niektóre z psów potrzebują dodatkowego ocieplenia. Głównie chodzi o psy małych rozmiarów, które zwłaszcza zimą marzną, trzęsą się i kulą nóżki. Jeżeli twój pies zimą:

– nienaturalnie podnosi łapki do góry,

– trzęsie się,

– kuli się z zimna

Wtedy koniecznie powinieneś pomyśleć o ubranku dla psa. Dodatkowo, powinien zaopatrzyć się w nie każdy właściciel psa małego, o smukłej talii, a także psów o małej tkance tłuszczowej, o bardzo krótkim futerku lub kiedy w ogóle go brakuje. Ubranko dla psów szczególnie przyda się takim rasom jak:

– York,

– westie,

– grzywacz chiński,

– amstaf,

– dalmatyńczyk,

– chart.

Kogo jeszcze można przyodziać, zwłaszcza na zimę, dodatkową warstwą? Ubranka dla psów mogą przydać się również tym psom, które przystosowane są raczej do życia i funkcjonowania w cieplejszym klimacie. Mamy tu na myśli np. shih tzu czy maltańczyka, a także psy starsze – seniorów.

Należy pamiętać, że jeżeli nigdy nie ubierałeś wcześniej psa w ubranka, to początki mogą być trudne. Pies jest nieprzyzwyczajony i będzie chciał jak najszybciej pozbyć się tego, co mu założyłeś. Dlatego potrzeba jest sporo cierpliwości. Przy zakupie ubranka dla psa trzeba pamiętać, aby było ono naprawdę bardzo wygodne – pamiętajmy, że wygoda i zdrowie stawiane są na pierwszym miejscu – wygląd to kolejna kwestia, o znacznie mniejszej wadze.