Struktura kocich toalet

Struktura kocich toalet

Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryte (występują również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnem.
Te kocie toalety wymieniają się tym, że dla wzoru kuwety zadaszonej, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, skutkiem zastosowanego w niej specjalnych filtrów nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kotów, które lubią kopać, ale uważaj – nie każde koty są w stanie godzić się na nie, jednak większość zgadza się, ale widnieją wyjątki, jakie za nic nie piszą się na to.
Lecz w kwestii kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka jest głównie stworzona z tworzywa sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszystkich kotów. Należy zapamiętać o odpowiednim rozmiarze. Niektóre z nich są wyposażone w ramkę, byle bez problemu podtrzymywać czystość.

Kocia toaleta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która naprawdę czują niechęć, aby wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w sensor ruchu. Po czasie, który został przez nas ustawiony, bądź po tymczasowości, kocia toaleta automatycznie uruchamia narzędzie, które usuwa zanieczyszczenia do kontenera, albo do ścieków. W konstrukcji bardzo różni się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynny brud zlatuje w kierunku dołu. Ten właśnie typ kociej toalety egzystuje w dwóch podgatunkach – w których można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które gęsto czyszczą kocią toaletę.

Rozmiary kuwet
Wyróżniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kocia toaleta dla tyciutkich kociąt nie powinna być za wysoka, jako może pociągać za sobą kłopot przy wejściu. tylko wtedy gdy kot już osiągnie 12 tydzień życia, powinno się zakupić nową i o większych rozmiarach kocią toaletę, stąd to właśnie, aby wysypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kot kocha kopać i zakopywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, ale było na górze napisane – trzeba uważać, bowiem niektóre koty nie zaakceptują takich kuwet, większość akceptuje, jednak trafiają się wyjątki.
Jeśli nie kręci Cię to, gdy kuweta jest dostrzegalna w Twoim pokoju, to możesz zdecydować się na kupno mebla, w którym można wstawić do środka kocią toaletę, skoro nastąpi pewny przypadek, bo ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, którą można położyć w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne z daszkiem, jak i również bez zadaszenia.
Opłaca się również kupić wyposażenie, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie odchodów zarówno jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Transportery-i-akcesoria-30218.html transporter dla kota