żwirek dla kota

Silikonowy żwirek dla kotów – wszystko, co pragniesz znać

Silikonowy żwirek dla kotów – wszystko, co pragniesz znać

Żwirek dla kota to wówczas nieodzowne wyposażenie kuwety. Są rozmaite warianty żwirków dla kota. Dowolny z nich nadaje się zarówno do kuwety odsłoniętej, jak i także osłoniętej. Żwirek dla kotka ma taki mankament, iż nie wolno do końca powstrzymać jego rozsypywaniu obok kuwety plus rozsiewaniu po domu przez kota.
kup teraz żwirek silikonowy dla swojego kota https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kota?

Łatwo jest do kuwety wsypać po prostu normalny piach. Natomiast na rynku są dostępne różnorakie żwirki dla kotka, znacznie przydatniejsze w użyciu.
Żwirki niezbrylające mocno przypominają zwyczajny piach. Są dobre dla kotków, które notorycznie idą na zewnątrz oraz kochają grzebać w glebie. Takie kotki potrzebują mieć w kuwecie coś znanego.

Tymczasem taki żwirek dla pupila niezwykle błyskawicznie zaczyna nieestetycznie pachnieć, albowiem niestety nie ma możliwości odseparowania żwirku ubrudzonego moczem od czystego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy tworzy budowę małych kamyczków. Im owe kamyczki są masywniejsze, tymże żwirek mniej przenosi się po mieszkaniu.

Niemniej tenże większy oraz cięższy jest mniej korzystny. Jeżeli kot odda mocz na taki żwirek, tworzy się bryłka, jaką można bezpośrednio usunąć z kuwety bez konieczności zmiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotka potrafią być bezzapachowe bądź zapachowe. Wybór zapachów jest znaczny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, świetne żwirki dla pupila bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotka silikonowe wstrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety wolno usuwać odchody na bieżąco, natomiast wszystek żwirek zmieniać co prawie 3 tygodnie. Owy żwirek dla kotka jest mocno ekonomiczny.

Jeżeli go przyjmujemy, kuwetę powinniśmy ustawiać w przewiewnym środowisku, żeby woda z moczu płynnie wyparowała. Wysoce modne żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy też drewniany żwirek dla kotka. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można usuwać go do toalety. Taki żwirek właściwie niweluje zapachy i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego właściwością stanowi to wówczas, iż najbardziej ze jakichkolwiek żwirków roznosi się po mieszkaniu. Na rynku dostępne są żwirki dla kotka drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie trzeba czyścić po każdym oddaniu moczu przez pupila.

Pochłaniacze aromatu i także neutralizatory

W sprzedaży są dostępne wyjątkowe absorbery aromatu i dodatkowo neutralizatory, które wolno włączać w małej porcji do żwirku dla kota. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, iż mają ponadto cechy sterylizujące.