Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna może być wyborną okolicznością, żeby poświęcić czas naszemu czworonogowi. Wycieczka razem z ulubionym psim kompanem to niepowtarzalna opcja, aby odpocząć, jednocześnie poświęcając psu czas. W letnie miesiącenależy uważać na kleszczach, gdyż nasze czworonogi są na nie narażone. Psy, które potrzebują sporo ruchu na zewnątrz, takie jak labradory, notorycznie mają kleszcze. Jak można ustrzec nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy różnorodne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze odznaczają się kilkumiesięczną efektywnością ,a także niewysoką ceną. Są dostępne na potrzeby psów różnych rozmiarów, dlatego z łatwością kupimy rozmiar odpowiednią dla wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne dostępne w obrożach przeciwkleszczowych są olejkami eterycznymi lub lekami na kleszcze. Leki przeciwpasożytnicze cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Dawka preparatu działającego na kleszcze jest odpowiednia do wagi psa, należy zatem upewnić się przed nałożeniem, że wybrana obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące bezwonnymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt poniżej 8kg oraz dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto działają jednocześnie przeciwkleszczowe ,jak i na pchły, więc dają wszechstronną opiekę pupila. Obroża dla psa działa przez 8 miesięcy, a do tego jest aktywna już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą wielu niebezpiecznych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Rasy psów z przyjemnością buszujące w trawie, takie jak labradory, wymagają wyjątkowej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, gdyż zakażenie wywołana ugryzieniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega zaatakowania zwierzaka przez pasożyta, przez co daje zabezpieczenie przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, lubiące pływanie potrzebna jest specjalna profilaktyka, na przykład w postaci kropli mających preparat na kleszcze albo specjalne szampony o działaniu przeciwpasożytniczo. Aby zabezpieczyć naszego psa w trakcie letniej wyprawy warto zaopatrzyć się w skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

obroża na kleszcze https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html