drapaki dla kotów

Kotek oraz drapaki dla kotów – czemuż go chcesz

Kotek oraz drapaki dla kotów – czemuż go chcesz

Jak dobrać drapak dla kota?

Określając się na posiadanie kotów, potrzebujemy mieć świadomość, że drapanie to zatem jego naturalny nawyk i podświadomy sposób na pozbycie się zamarłej, zbytecznej tkanki. Jeżeli Twój kot posiada tendencję do drapania różnych domowych powierzchni, takich jak drzwi i sprzęty, wyjściem może stanowić dopasowany do jego spraw drapak.
Dane typy różnią się od siebie układem, wielkością oraz praktycznością, a wybór jest niewątpliwie ogromny. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są szczegółowe zasady dobierania tego rodzaju akcesoriów też w jaki sposób dokonać trafnego wyboru.

Przede wszystkim niezmienność.

Kot skrobiąc pazurki zużywa do tego poważną część własnej siły, oraz cielsko zagina w głęboki łuk. Takie postępowanie sprawia, że drapak dla kota potrzebuje być przede wszelkim długotrwały, tak by nie zagroził naszemu kotu. Właściwym rozwiązaniem są np. elementy przypięte do ściany, jakie wytrzymują ogromny nacisk i także stanowią wspaniałą ofertę, choćby dla dorosłych kotków. Wybierając drapak obejrzyj, czy jest wsparty na twardej podstawie i dodatkowo czy część spodnia świetnie przystaje do gleby.
Dokonując przekroju przyjmij pod uwagę zalecenia producenta, co do tegoż, dla jakiej masy kotów dedykowany jest ten przedmiot. Im większy jest nasz zwierzak, tymże potężniejszy ciężar wywrze podczas ścierania pazurków, zatem drapak dla kota winien być wprost mocny.

Dostosowana wielkość

Obojętnie od tego, czy kupisz drapak w sklepiku stacjonarnym, albo zamawiasz go online, myśl by dopasować jego wymiary do gabarytów Twojego kotka. Wielkość winna być dobrana do wysokości zwierzaka, właśnie żeby mógł on rozwinąć łapki i dodatkowo wyciągnąć ciałko. Pupile odmiany dużej pragną szczególnych, wielkich dodatków, jakie zaspokoją ich potrzeby. Koci junior zaspokoi się znanym artykułem; możemy też kupić drapak, jaki będzie rósł wraz z nim.

Marka oraz zużyte materiały

Skoro drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być stworzony z znakomitej jakości produktów. Świetnie sprawdzą się przedmioty obite sizalem, który dobrze akceptuje styk z kocimi szponami. Taki zbiór obicia sprawi, że na przedmiocie nie będą się gromadzić kępki wypadającej sierści, oraz czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku widocznych istnieje sporo modeli drapaków w przeróżnej postaci. Owe najpopularniejsze to deska zawinięta specyficznym sznurem, najbardziej ekskluzywne zbudowane są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Są jeszcze drapaki, zaprojektowane tak, aby pełnić równocześnie
rolę legowiska i które obite są mocną, ale lekką gąbką.
tu znajdziesz dobre jakościowo kocie drapaki https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być również piękny, jak również prosty. Taki przedmiot może się stać dekoracją pomieszczenia i także dobrym terenem rozrywek dla naszego kota. Mocno powiększone są tzw. kocie wieżyczki, które umożliwiają dopilnować pazurki, lecz są również łóżkiem i także miejscem do zabaw. Takie rozwiązanie dobrze sprawdzi się, gdy posiadasz parę kotów, które mogą dzięki niemu używać zabawki naraz, i choćby wykorzystywać drapak do wspólnych igraszek.
Duży wybór rozmiarów, kształtów i także odcieni sprawia, iż każdy właściciel kotów wyszuka w sklepie zoologicznym coś, co zaspokoi jego oczekiwania oraz wywoła radość kota.