Jak wpasować psa do człowieka?

Jak wpasować psa do człowieka?

To, iż pies jest najwspanialszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej kontrowersji. Ów futrzasty kompan, pozostaje wierny człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela i realia, w jakich rezyduje. Dla niego liczy się wyłącznie przyjazne spojrzenie i dotyk ciepłej ludzkiej dłoni.


Kiedy psiak dojrzewa…


Ludzie, którzy rozważają zakup lub adopcję pieska, bardzo często chociażby nie pomyślą nad doborem tej rozsądnej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i stylowi życia. Wygląd psiaka oraz jego piękny pyszczek wystarczają, ażeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem rozkoszny pies niezwykle szybko dojrzewa i gospodarz nawet nie przyuważy, w jaki sposób przeobraża się w dorosłego psa, którego wygląd nie zawsze odpowiada życzeniom właściciela. Dzieje się tak, kiedy czworonóg jest wzięty jako szczeniak, i pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało poznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie zaplanować, jak wielki pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego cudownych oczek i także zabawnego pyszczka.


Przebojowy psiak i ociężały człowiek


Zamierzając się na posiadanie psiaka, trzeba dobrze zapoznać się z jego odmianą, ażeby wspólnie z nim tworzyć zgrany i harmonijny związek. Psiska potrzebujące dużo ruchu oraz spacerów,nie będą czuły się zadowolone, posadzone w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, potrzeba mieć świadomość, iż to nadzwyczaj ruchliwe zwierzaki, które potrzebują dalekich spacerów i także licznych atrakcji ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły otoczenie, w którym przebywają, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem miłośnicy wypoczynku na kanapie, przed telewizorem lub z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich rasach.


Psiak ochronny lub do towarzystwa?


Którykolwiek kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien dobrze sformułować swoje wymagania w stosunku do nowego pieseczka. Jeśli szuka przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą brać, znakomicie sprawdzą się tutaj pieski miniaturowe, które bezproblemowo pomieszczą się w dowolnym pojeździe czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie świetnie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na niewielkie wymiary mogą uczestniczyć ze swoim panem podczas jego urlopów i dodatkowo wczasów.

Jednak małe psy mimo własnego wspaniałego wyglądu, niestety nie dadzą komuś takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski lub dog niemiecki, z pewnością wzbudzą niepokój i obawy przed obcymi, efektywnie ich zniechęcając. Jeśli w domu zamieszkują małe dzieci, których zachowanie niejednokrotnie jest nieprzewidywalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, bo niewłaściwie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość oraz wagę.

Piesek agresywny jedynie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które potrzebuje od właściciela posiadania odpowiednich dokumentów, przystających na jego posiadanie. Czworonogi odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i moskiewski stróżujący wymagają dobrej tresury już okresie szczenięcym oraz umiejętnego prowadzenia psa, co ma zapobiegać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zaznajomić się ich odmianami, aby trafnie wybrać tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, oczekiwaniami oraz stylem życia człowieka, gdyż tylko wtedy relacja z psem będzie skutkowała przywiązaniem i obustronną miłością.

karma dla psa hurt