akcesoria dla kota - zabawki

Gdzie nabyć wybitnie oryginalne zabawki dla kota?

Gdzie nabyć wybitnie oryginalne zabawki dla kota?

Pewnie każdy chociaż raz dostrzegł kotka który wyjętymi łapami drapie jakiś przedmiot. W domu przeważnie ofiarą pada kanapa, stołek, drewniany mebel, a choćby dywan. Mówimy wówczas często, że kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną spośród naturalnych czynności, którą musi robić każdy duży kot. A nie chodzi tu akurat o ostrzenie pazurów, gdyż szpony każdy kot ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kot oznacza osobiste terytorium. Zostawia również ślady pazurów na przedmiotach, również w celu zawiadomienia, iż to jego teren. Jeżeli kot w ogóle nie zajmuje się drapaniem, stanowi to zatem dla nas sygnał, że coś go trapi Drapak dla kota ustawiony w pomieszczeniu pozwala ustrzec przed zniszczeniem nasze fotele.
zabawki dla kotów sprawdź https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila umożliwiają naszym pupilkom komfort, są nadzwyczaj pożądane szczególnie kotom żyjącym ciągle w lokum.

Drapak dla kota przydaje się również do gimnastyki. Kot rozciąga mięśnie, zaś na wyjątkowo poszerzonych drapakach ma okazję do bardziej skomplikowanych zabaw. Doskonale jest jak najprędzej przyzwyczaić kotka do drapaka, ażeby zachować przed podrapaniem meble lub sofę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Najczęściej pupile drapią przedmioty w miejscu, gdzie notorycznie bywają właściciele, więc ofiarą może ulec leżanka w salonie. Kotki ubóstwiają również oznaczać własne terytorium obok drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać jakiekolwiek obce zwierzę, na przykład nowego pupila.

Najlepiej ustawić drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy naszego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najpopularniejsze, postawione w fatalnym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kotów zakupić?
W sprzedaży są dostępne różnorodne typy drapaków dla kotków.

Drapak przybierać kształt dywana z sizalu, który jest wytrwały na zniszczenia a może służyć kotu jak odpowiednie miejsce do drzemki. Jest to najskromniejsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Znane są również drapaki dla kotów w formie drewnianego pala, postawionego na płytce pionowo lub pochyło, otulonego dzianiną. Takie drapaki można nabyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeżeli są mocno rozszerzone, luksusowe, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może tkwić na podłodze lub być zamocowany do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak powinien być dobrany do wielkości kota. Zazwyczaj drapaki dla kotów dostępne są w kilku innych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów także dla hodowli, oraz także drapaki wodoszczelne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest szalenie duża, mają one najróżniejsze kształty, mają różnorodne funkcje oraz akcesoria. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu prywatnym gustem także upodobaniami pupila. Jeżeli kot kocha dużo spać, sprawmy mu drapak – dywanik albo fotel, gdy jest ruchliwy i dodatkowo uwielbia skakać, pewno uraduje się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.