pies labrador - dieta wegetariańska dla psa

Czy pies może nie jeść mięsa? Dieta wegetariańska dla psa

Czy pies może nie jeść mięsa? Dieta wegetariańska dla psa

Co rzekniecie na psinę, który będzie spożywałeś zboża, owoce, warzywa zaś nie ma mięsiwa? Czy to niewykonalne? Niemniej będzie to możliwe, psy również mogą być jaroszami.

Zapewne pies weganin brzmi dla wielu dam niezrozumiale. Natomiast wegetarianizm i weganizm pozyskują coraz więcej fanatyków. Trudno się temu zdumiewać w momencie, gdy okaże się, iż pan jest fanatycznym przeciwnikiem konsumowania mięska. Zatem chciałby, aby jego czworonożny towarzysz również żywił się wyłącznie produktami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Psiny w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile kociaki muszą zjadać mięsko o tyle szczeniaki są w stanie bez niego się wychowań. Niemniej sporo weterynarzy nieufnie podchodzi do sensu przejścia na wegetarianizm to właściwie nie ma przeciwwskazań, aby taką reformę przeprowadzić.

Czego będą obawiać się lekarze przy takiej diecie? Zwykle tego, że czworonóg nie będzie miał przekazanych kompletnych elementów w odpowiednich proporcjach. Istotnie takie niebezpieczeństwo występuje, jeżeli menu będziemy układać osobiście i nie będziemy posiadać wystarczającego doświadczenia. Natomiast jeśli będziemy w stanie wykonać dietę poprawnie zbilansowana wolno liczyć, że dobrze się sprawdzi i psinie nic się nie stanie.

Karmę wege bez kłopotu będzie można zakupić w necie, wielorakie produkty tego rodzaju mają w swoim asortymencie sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom warzywna żywność nie jest też strasznie kosztowna – worek, który obejmuje około 12 kg będzie można zakupić za blisko 150 złotych więc za tyle ile kosztuje karma doskonałej jakości w sklepie tradycyjnym.

Najczęściej podawanie takiej strawy to efekt woli właściciela, co jest podyktowane jego przekonaniami. Zdarzają się natomiast sytuacje, gdy taki posiłek jest dla psiaczka ratunkiem. Przeważnie będzie to związane z awersjami, czasami pieszczoszka alergizuje najpierw wieprzowina, następnie mięsiwo z kuraka, wołowina czy ryby, aż w rezultacie dochodzi do tego, że białko zwierzęce bezustannie powoduje awersję. W takich sytuacjach strawa bezmięsna nie będzie zachcianką, jednak to jedyny sposób na to, by czworonóg był odporny.
Piesek wegetarianin! Zagrychy bez mięsiwa

Nieważne czy żywi się karmą wege czy mięsną to i tak będzie można podawać psinie bezmięsne zagrychy.
Jarskie przekąski dla zwierzaków

Pies wegetarianin z przyjemnością pochrupuje marchew. Tak naprawdę dokładnie jej słodki zapach będzie sprawiał, że jest wówczas dla psiaka atrakcyjny składnik oraz będzie po niego chętnie sięgał. Podobnie pyszne będzie też dobrze strawne puree z dyni, które dobrze się sprawdzi oraz będzie można je podawać psiskom. W diecie zwierzaka pojawiać się może jeszcze kisiel z siemienia lnianego, który daje drogocenne kwasy tłuszczowe omega3. Istotnym elementem będzie też brokuł, z którego przygotować można pyszną sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C a to co szczególnie istotne to również będzie tam niewielka doza kalorii. Takim pozytywnym dodatkiem do diety jarskiej będą również buraki, jakie będzie można oferować w postaci buraczanych wiórków.