pies rasowy - karma dla psa

Czy należy zwracać uwagę na skład karmy suchej i mokrej dla psa?

Czy należy zwracać uwagę na skład karmy suchej i mokrej dla psa?

Wybór idealnej dobrej jakości suchej karmy, nie jest wcale takie proste, jak by się mogło zdawać. Jeśli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę komponentów, na pewno już odnotowaliśmy brak niezwykle istotnej informacji, którą jest ilość każdego ze elementów, jakie znajdują się w karmie. Jest to ważna wiadomość. Większość karm suchego typu jest przygotowywana na bazie zboża i innych roślin. Tymczasem tak koty jak i czworonogi są mięsożercami, zatem powinny być karmione pożywieniem, gdzie głównym punktem zdecydowanie jest mięsiwo. Kupując karmę powinniśmy szukać przede wszystkim mięska. Koty są mięsożercami, dlatego ich dieta wymaga bezwarunkowo składać się na mięsie. Koty nie mają konieczności jedzenia cukrów.

W paszach dla zwierząt tymczasem możemy wyszukać zboża, bowiem są one tańsze od produktów mięsnych oraz utrzymują zmielone części łącznie, i wcale nie dlatego, że są odpowiednim pożywieniem dla typu zwierząt mięsożernych. Mięcho i tłuszcze powinny być jedynie identyfikowalne przez dany gatunek. Jeżeli nie jest on natomiast określony, jakość mięsa jednocześnie nie może być opisana odpowiednio. Należy zatem unikać produktów, w których znaleźć możemy niezidentyfikowane mięso, drób czy też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać towarów, które mają w sobie wiele mączki roślinnej, gdyż są to żywnościowe wypełniacze. Jeśli żywność już ma w sobie zawierać zboża, to zdecydowanie musimy zadbać o to, by były to pełne ziarna. Wszystkie cytrusy oraz warzywa powiększają wartość, w szczególności jeśli zamieniają one zboża w żywności.

Pierwiastki mineralne są także bardzo pomocne, jednak potrzeba mieć zawsze na baczności to, że jedzenie musi zawierać szczególnie dużą zawartość mięsa, którego minerały zupełnie nie są w stanie wymienić. Z całkowitą stanowczością powinniśmy unikać karm w których znaleźć, można wyroby nieznanego pochodzenia, które nie mają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,bądź ,, drób,,. Żywności, które posiadają sztuczne barwniki i substancje słodzące bądź także konserwanty. Zwłaszcza te w szczególności , które brane są za rakotwórcze lub mają zakaz używania w ludzkim jedzeniu, czy w żywności dla psów, jak BHT, Ethoxyquin i także BHA, Galusan propylu. Pewne składniki jak produkty rybne, mogą kryć w sobie chemiczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, jeżeli nie są dodane przez wytwórcę, nie istnieje wymuszany przymus umieszczanie ich na liście.

Dlatego powinniśmy, poszukiwać potwierdzenia, jakie zamieszcza producent o tym że używa wyłącznie ryb oceanicznych, które nie posiadają sztucznych konserwantów. Należy dodatkowo zwrócić uwagę na to czy mięso i tłuszcze są nieznanego pochodzenia, bowiem może to stanowić wszystko i z zupełną pewnością będzie wtedy miało bardzo niską jakość. Większość z producentów nie wprowadza na swoich pudełkach zupełnych proporcji pewnych elementów, mianowicie jakie wchodzą w skład karmy, więc przygotowanie odpowiedniej opinii będzie wówczas polegało na naszej znajomości. Jeżeli chodzi zaś o gotową karmę, mądrzej będzie z naszej strony być znacznie krytycznym, aniżeli wierzyć reklamom w tv bądź necie.